Menu

Past Group Photos


Boger Group July 2017
July 2017
Top Row: Kevin Litwin, Christopher Gartshore, Richard Steel, Jiajun Zhang, Christopher Glinkerman, Ryan Quinones, Ceheng Tan, Yusuke Endo, Maxwell Moore; Middle Row: Ming-Hsui Yang, Elizabeth Jacobs, Jess Strull, Stephanie Zhou, Anne Kornahrens, Srijana Ghimire, Shouliang Yang, Brittany Smolarski; Bottom Row: Anushka Galasiti-Kankanamalage, Yuto Mifune, Vyom Shukla, Shinji Tadano, Prof. Dale Boger, Ezra Salazar, Shiwei Qu, Aleksandar Radakovic, Shreyosree Chatterjee
Not Pictured: Nicholas Isley, Shaoqun Qian, Zhi-Chen Wu, Byron Boon, Yu Cai, Anindya Sarkar, Jelena Momirov, Satoshi Umezaki

August 2013
 From Left to Right:Akinori Okano, Matthias Weiss, Daisuke Ogasawara, Yukitaka Uematsu, Chris Glikerman, Sankar Kuppusamy, Simon Kessler, Kiyoun Lee, Adam Duerfeldt, Trisha Lane, Matt Cross, Prof. Dale Boger, Erick Lindsey, Katie Duncan, Theo Michels, Katerina Otrubova, Kaicheng Zhu, Alex Schammel, Jocelyn Wang, Yuan Liu, Jiajun Zhang, Mika Uematsu, Kotoro ShibayamaNot Pictured: Atsushi Nakayama, Matt Morin

g

 March 2013
From Left to Right: Trisha Lane, Amanda Wolfe, Justin Sears, Jocelyn Wang, Alex Schammel, Katie Duncan, Tim Barker, Atusushi Nakayama, Mika Uematsu,
Yam Poudel, Yukitaka Uematsu, Kiyoun Lee, Matthias Weiss, Sankar Kuppusamy, Joeseph Pinchman, Kotaro Shibayama, Matthew Cross, Kaicheng Zhu, 
Adam Duerfeldt, Yaun Liu, Matthew Morin
Not Pictured: Akinori Okano, Simon Kessler

2012

Row 3:Akinori Okano, Yukihiro Itoh, Murali Reddy, Dmitri Hirsch-Weil, Yam Poudel, Kristin Schleicher, Adam Duerfeldt, Colin Skepper 
Row 2: Jian Xie, Matthias Weiss, Justin Sears, Joseph Pinchman, Joshua Pierce, James Lajiness, Timothy Barker, Nathan Werner
Row 1: Katie Duncan, Hiroaki Gotoh, Sankar Kuppusamy, Erin Anderson, Steven Breazzano, Katerina Otrubova, Amanda Wolfe, Bob James 
Not Pictured: Landon Whitby, Kris Boyle, Erick Leggans, Matt Morrin, Yuan Liu







2008

2007

Row 4: Karen MacMillan, Martin Schnermann, Cyrine Ezzili, Corin Slown, Nadia Haq, Will Robertson, Alex Shaginian, Joonwoo Nam, Jan Elsner 
Row 3: Haibo Ge, Chris Liu, Mark Tichenor, Landon Whitby, Daisuke Kato 
Row 2: Jian Xie, Houchao Tao, Thomas Rayl, Simon Stamm, Bob Jones, Sang Yeul Lee, David Colby, Shinobu Takizawa, Ryan Clark 
Row 1: Jess Karacz Demartino, Joie Garfunkle, Andrea Zuhl, Paresma "Pinky" Patel, Jimmy Stover, Leo Takaoka, Scott Kimball, Hayato Ishikawa, Yingchao Zhang, 
Not Pictured: Cookie Santamaria, Inkyu Hwang, Chris Burke, Porino Va, James Lajiness, Erin Anderson, Christine Crane, Hiroyuki Kakei, Yoshikazu Sasaki 


2006

Row 4: Akiyuki Hamasaki, Cyrine Ezzili, Karen MacMillan, Ryan C. Clark, Mark Tichenor, Jan Elsner, Jim Fuchs, Kevin Bunker, Leo Takaoka, John Trzupek 
Row 3 left: Wei Jin, Houchao Tao 
Row 3 right: David Colby, Martin Schnermann, Chris Liu 
Row 2: Yingchao Zhang, Sang Yeul Lee, S. Anthony Romero, Brian Lawhorn, Hayato Ishikawa, Joonwoo Nam, Daisuke Kato, Landon Whitby 
Row 1: Paresma "Pinky" Patel, Jess Karacz Demartino, Joie Garfunkle, Corin Slown, Nadia Haq, Jeromy Cottell, Scott Kimball, Alex Shaginian 


2005

Row 1: Ryan C. Clark, Joie Garfunkle, S. Babu Boga, Anthony Romero, Hayato Ishikawa, Wooseok Han, Akiyuki Hamasaki
Row 2: Stephanie Carter, Nadia Haq, Jess Karacz Demartino, Gyungyoun Kim, Mark Tichenor, Houchao Tao, Wei Jin, Joonwoo Nam, Brian Lawhorn
Row 3: Karen MacMillan, Corin Slown, Lesley Hutton, Jeromy Cottell, Dan Horne, Michael Kelso, Martin Schnermann, Jim Fuchs, Greg Elliott


2004

Row 1: S. Babu Boga, Jess Karacz Demartino, Nadia Haq, Corin Slown, Pankaj Desai, Young-wan Ham, Wu Du, Dongwoo Shin
Row 2: Brendan Crowley, Houchao Tao, John Trzupek, Steve Pfeiffer, Mark Tichenor, Ryan Clark, Gyungyoun Kim, Sangyeul Lee, Akiyuki Hamasaki
Row 3: Wooyoung Hur, Wooseok Han, Wei Jin, Hayato Ishikawa, Dan Horne, Yongkai Li, Younggi Choi, Kevin Bunker
Row 4: Yosup Rew, Youhoon Chong, Sukwon Hong, Michael Kelso
Row 5: Julie Coakley, Lesley Hutton, Futoshi Shiga, Martin Schnermann, Greg Elliott, Juraj Velcicky, Romyr Dominique, David Kastrinsky, Heng Cheng


2003

Row 1: Adrienne Crown, Houchao Tao, Futoshi Shiga, S. Babu Boga, Gyungyoun Kim, Nadia Haq, Jessica Karacz, Pankaj Desai, Steven Pfeiffer, Zhongqing Yuan, Jennifer Schaus
Row 2: John Trzupek, Yongkai Li, Heng Cheng, Sangyeul Lee, Young-wan Ham, Brendan Crowley, Mark Tichenor, Wu Du, Romyr Dominique, Dongwoo Shin, Yosup Rew
Row 3: David Kastrinsky, Juraj Velcicky, Greg Elliott, Younggi Choi, Richard Ducray, Jay Parrish, Jeff Zimpleman, Martin Schnermann, Lesley Hutton, Casey McComas, Suzanne Buck
Not pictured: Kevin Capps (photographer)


2002

Row 1: Christophe Hardouin, David Kastrinsky, Yosup Rew, Paul Krenitsky, Joel Desharnais, Judy Bayer, Michael Miller, Bryan Yeung, Wu Du, Casey McComas, John Trzupek
Row 2: Kevin Capps, Greg Elliott, Datong Tang, Wanlong Jiang, Jay Parrish, Jeff Zimpleman, Brendan Crowley, Scott Wolkenberg, Arkadius Pichota
Row 3: Adrienne Crown, Danielle Soenen, Zhongqing Yuan, Heng Cheng, Winston Tse, Suzanne Buck, Yongkai Li, Rhonda Jaster


2001

Row 1: Gordon Wilkie, Scott Wolkenberg, Wanlong Jiang, Brian Blagg, Robert Fecik, Jeff McAtee, Frederic Stauffer, Jeff Zimpleman, Craig Woods, Yves Ambroise
Row 2: Nicolas Faucher, Mike Hedrick, Greg Elliott, Arkadius Pichota, David Ellis, David Kastrinsky, Paul Krenitsky, Christophe Hardouin
Row 3: Joel Desharnais, Danielle Soenen, Hiroshi Miyauchi, Michael Miller, Tom Marsilje, Manj Lall, Bryan Yeung, Brendan Crowley
Row 4: Winston Tse, Kathy Kling, Qing Jin, Jutta Wanner, Yoshiki Mori


2000

Row 4: Scott Wolkenberg, Michael Hedrick, Jeff McAtee, Craig Woods, Harald Strittmatter, Olivier Rogel, Scott Pollack, David O'Neill, Michael Dechantsreiter, Yves Ambroise, Brian Blagg
Row 3: Takayuki Matsuzaki, Steven Brunette, Frederic Stauffer, David Ellis, Paul Krenitsky, Harald Schmitt, Terry Hughes, Pierre-Yves Bounaud, Gordon Wilkie
Row 2: Wenge Zhong, Danielle Soenen, Winston Tse, Manjinder Lall, Tom Marsilje, David Lewy, Takahiro Ishii, Jiyong Hong
Row 1: Satoshi Ichikawa, Jian-Hui Weng, Yan Chen, Kathy Kling, Carla-Maria Gauss, Yoshiki Mori, Hiroshi Miyauchi


1999

Row 4: Joel Goldberg, Harald Strittmatter, Alejandro Santill�n, Terry Hughes, Mark Searcey, Scott Pollack, David O'Neill, Michael Dechantsreiter, Robert Schaum, Kelly White
Row 3: Pierre-Yves Bounaud, Michael Hedrick, Richard Lee, Steve Castle, Gordon Wilkie, Chris Boyce, Paul Krenitsky, Danielle Soenen, Scott Wolkenberg, Marian Bryan
Row 2: Satoshi Ichikawa, Winston Tse, David Lewy, Tom Marsilje, Mark Labroli, Takahiro Ishii, Jiyong Hong, Steven Brunette
Row 1: Jian-Hui Weng, Carla-Maria Gauss, Yan Chen, Seong Heon Kim, Jae Kyoo Lee, Wenge Zhong


1998


1997


1996